Chiny Podróży nadmuchiwane łóżko producent
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Daisy

Numer telefonu : 86-571-8858-5310

WhatsApp : +8618657952185

Free call

Podręcznik samopomocy na zewnątrz

July 29, 2019

china nowości na temat Podręcznik samopomocy na zewnątrz
Nawet jeśli ofiara jest przygotowana wcześniej, może nie wystarczyć, aby poradzić sobie z trudnym środowiskiem w terenie. Musisz więc znać i opanować szereg podstawowych umiejętności, aby w końcu móc przetrwać.

Zagubiony jest jednym z najczęstszych wypadków w sportach na świeżym powietrzu, zwłaszcza w wędrówkach, biegach na orientację, wspinaczce górskiej i innych sportach na świeżym powietrzu. Po zgubieniu się w polu, kluczem jest użycie właściwego sposobu poszukiwania pomocy, co znacznie zwiększy twoje szanse na znalezienie.

露营 装备

Prawidłowe metody ratunkowe:


Zadzwoń po pomoc telefoniczną jak najszybciej. Jeśli nie możesz dokładnie opisać swojej lokalizacji, powinieneś opisać swoją lokalizację wyjazdu, kierunek, czas spaceru i otaczającą scenerię tak szczegółowo, jak to możliwe, aby ratownik mógł odgadnąć konkretny obszar i poprawić skuteczność ratowania.

户外 运动

Jeśli nie możesz powiadomić świata zewnętrznego przez telefon, używaj głosu, światła, dymu i innych środków do ciągłego wysyłania sygnałów o niebezpieczeństwie. Sygnały o niebezpieczeństwie są zgodne z zasadą „regularności i ciągłości”. Na przykład zapukaj trzy razy z rzędu, zatrzymaj się i powtórz trzy razy po przerwie, aby przyciągnąć uwagę innych przechodzących ludzi i stworzyć dla siebie jak najwięcej korzyści. Możliwości ratunkowe.


Sygnał flagi. Jeśli nie masz żadnego sprzętu, tylko kapelusz lub flagę, wtedy machanie kapeluszem jest również zręczne. Możemy stawić czoła kierunkowi ratowania przez chustę, czapkę, ubranie itp. I zakreślać słowo „8” regularnie przez długi czas, aby przyciągnąć uwagę innych. Po wysłaniu sygnału o niebezpieczeństwie wiadomość powinna być przesyłana w sposób ciągły, aż ratownicy zostaną poprowadzeni

2

Sygnał naziemny: znaki naziemne można wykonywać na stosunkowo otwartym terenie, takim jak użytki zielone, plaża i śnieg. Jeśli trawa zostanie pocięta na określony wzór szyldu lub znak ratunkowy zostanie nałożony na śnieg, gałąź i wodorosty mogą być również wykorzystane do utworzenia sygnału znaku do komunikacji z powietrzem. Można to również wykazać za pomocą symboli kontaktu z powietrzem naziemnym, określonych przez Ujednolicenie Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, takich jak SOS (pomoc), WYŚLIJ (dla dostawy), LEKARZ (lekarz), POMOC (dla pomocy), SZKODA (dla obrażeń) itd.

Wieczorem, gdy zgubisz się lub zostanie uwięziony, słusznie użyjesz latarki, aby nieprzerwanie wysyłać sygnał ratunkowy w kierunku ratownictwa, ale jednocześnie powinniśmy zwracać uwagę na zachowanie elektryczności.


Ogień jest najskuteczniejszym sygnałem w ciemności. Wykonaj trzy pożary, aby utworzyć trójkąt (międzynarodowy sygnał ostrzegawczy) lub linię prostą. Dopóki czas i sytuacja na to pozwolą, rozpal ogień jak najszybciej i uważaj, aby go nie ugasić.

Nie ruszaj się ponownie, czekając na ratunek, zatrzymaj się i poczekaj na przybycie personelu poszukiwawczo-ratowniczego. Jeśli trzeba usunąć niekontrolowane czynniki, takie jak zła pogoda, dzikie zwierzęta i inne przewidywalne zagrożenia zagrażające życiu i bezpieczeństwu, ratownicy muszą zostać poinformowani o kierunku ich odlotu i zaznaczeni po drodze.


Gdy drużyna przegrywa, nie rozpraszaj się i nie odnajduj jej. W żadnym wypadku nie może działać samodzielnie. Jeśli ktoś musi zacząć szukać pomocy, podziel je tak równomiernie, jak to możliwe. Lepiej upewnić się, że w obu grupach są partnerzy płci męskiej. Po odejściu ekipy ratunkowej pozostali członkowie zespołu pozostawali tam, gdzie czekali na ratunek.


Najważniejszą rzeczą jest określenie kierunku.


Jeśli nie ma kompasu, bardzo przydatne jest obserwowanie otaczającego środowiska i roślin. Na przykład w większości części półkuli północnej roślinność na południu pogórza jest bardziej kwitnąca niż na północy. To samo drzewo ma większą koronę skierowaną na południe. Jeśli śnieg po obu stronach stoku topi się najpierw, po tej stronie musi być słonecznie. Na południu mech lubi być mokry, więc zwykle rośnie na północnej stronie wzgórza lub drzewa.

户外 装备

Słońce jest najlepszym punktem odniesienia dla szukania kierunku w ciągu dnia, a kierunek może być oceniany przez cień. Wszyscy wiedzą, że słońce wschodzi na wschodzie i pada na zachodzie. Na ziemi wznosi się drewniany kij. Pozycja cienia końcówki drążka jest zaznaczona na ziemi. Po 15 minutach pozycja cienia końcówki drążka jest ponownie zaznaczona. Linia między dwoma punktami to kierunek wschód-zachód. W połączeniu z położeniem słońca w powietrzu można określić określony kierunek. 。 Na półkuli północnej możemy umieścić lewą stopę na pierwszym znaku, a prawą stopę na drugim znaku. Następnie stajesz twarzą na północ, a na półkuli południowej patrzysz w przeciwnym kierunku.


Oczywiście im prostszy jest biegun, tym bardziej jest pionowy względem ziemi i im bliżej jest do południa, tym dokładniej będzie.

1

W zajęciach na świeżym powietrzu kontuzja jest ostatnią rzeczą, którą chcemy zobaczyć, ale nie da się jej całkowicie uniknąć, więc podstawowa wiedza o ratowaniu jest niewątpliwie zdrowym rozsądkiem, który każdy musi opanować.


Zatrucie pokarmowe


Jeśli po omyłkowym jedzeniu poczujesz się niekomfortowo, usuń wymioty, podnosząc gardło jak najszybciej. Po wymiotach wypij dużą ilość czystej wody i jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Nie wybieraj niczego do jedzenia na zewnątrz, chyba że musisz. Kiedy musisz jeść, najpierw wybierz jagody.


W przypadku roślin należy najpierw sprawdzić czułość.


Na górze jest dużo roślinności. W łodydze jest dużo wody. Możemy również użyć tej wody, aby osiągnąć nasz status przetrwania. Ale pamiętaj, że w górach jest wiele trujących roślin. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy da się je zjeść, czy nie, powinniśmy starać się ich nie jeść jak najwięcej. W przypadku, gdy musimy je zjeść, możemy po prostu zrobić mały test uczulenia. Ma to na celu zmiażdżenie liści i umieszczenie ich pod językiem lub za korzeniem uszu na około półtorej godziny. Jeśli nie ma świądu ani innego zaczerwienienia, można je zjeść.

户外 旅游

Uraz skóry


W przypadku zranień skóry, takich jak otarcia i skaleczenia, należy jak najszybciej zakończyć czyszczenie i hemostazę ran. W przypadku braku specjalnych medycznych środków dezynfekujących zimną wrzącą wodę można stosować do mycia ran. Jeśli woda w środowisku naturalnym jest potrzebna, przed użyciem należy ją zagotować i schłodzić, aby uniknąć bakterii w wodzie powodujących zakażenie rany.


Nie używaj plastrów hemostatycznych w przypadku mniejszych ran, kiedy przestały krwawić i mogą zapewnić, że rana nie zostanie pocięta dwukrotnie. W przypadku większych i głębszych ran lub gdy występuje większe krwawienie, nie używaj naklejek hemostatycznych, używaj gazy medycznej do utrzymywania rany i jak najszybciej udaj się do lekarza.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość