Chiny Podróży nadmuchiwane łóżko producent
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Daisy

Numer telefonu : 86-571-8858-5310

WhatsApp : +8618657952185

Free call

Sporty na świeżym powietrzu muszą być ostrożne. Jak się uratować w razie niebezpieczeństwa?

July 29, 2019

china nowości na temat Sporty na świeżym powietrzu muszą być ostrożne.  Jak się uratować w razie niebezpieczeństwa?

Trudno przewidzieć, co się wydarzy, kiedy idziesz na zewnątrz. Zestaw ratunkowy i apteczka pierwszej pomocy mogą się przydać, gdy jesteś ranny, więc pamiętaj, aby zabrać je ze sobą. Jednak w podróży na zewnątrz najważniejsze jest zrozumienie metody samopomocy.

535649193618700014

Jak radzić sobie z atakiem węża


Spotkanie z atakami zwierząt na różnych drogach jest naprawdę jak walka ze śmiercią, jak węże i pszczoły, które są wysoce toksycznymi zwierzętami. Poważnie, mogą być śmiertelne. Lepiej unikać ataku. Jeśli ukąszenie węża spotka się na polu, rana będzie wyglądać na większe i głębsze ślady zębów, może być oceniona jako jadowity ukąszenie węża; jeśli nie ma śladów zębów i nie ma miejscowego bólu, obrzęku, drętwienia i osłabienia w ciągu 20 minut, jest to nietoksyczny ukąszenie węża, wystarczy oczyścić ranę, zatrzymać krwawienie, opatrunek, jeśli warunki są dostępne, powinien udać się do szpitala na iniekcja. Tężec.


Ogólnie rzecz biorąc, objawy jadowitych ukąszeń węża pojawiają się stopniowo 10 do 20 minut później, kiedy najważniejszy jest czas. Po pierwsze, znajdź opaskę lub długą sznurowadło, aby zacisnąć ranę 5-10 cm w pobliżu górnego końca serca, aby złagodzić rozprzestrzenianie się toksyn; aby zapobiec martwicy kończyn, zrelaksuj się przez 2-3 minuty co 10 minut; Wielokrotnie opłukuj jad węża na powierzchni rany. Następnie weź znak zęba jako środek, przetnij skórę rany na kształt krzyża za pomocą wysterylizowanego noża. Następnie ściśnij mocno obiema rękami, bańką lub przykryj ranę czterema lub pięcioma warstwami gazy, ssaj mocno gazą ustną (bez rany w ustach), spróbuj wyssać truciznę z rany. W tym samym czasie należy natychmiast przyjmować tabletki przeciwtłuszczowe i stosować proszek przeciwdziałający otarciu wokół rany. O ile to możliwe, spowolnić działanie rannych i szybko wysłać do pobliskich szpitali w celu leczenia.

Jak radzić sobie z atakiem pszczół


W trakcie chodzenia ul powinien być omijany i nie może pokazywać znaczenia „intymności”. Jednocześnie lepiej jest nosić lekkie i gładkie ubrania, ponieważ system pszczół jest bardzo wrażliwy na ruch ciemnych obiektów w jasnym tle.


Jeśli rój pszczół zostanie zaatakowany przez pomyłkę, jedynym sposobem jest ochrona głowy i szyi odzieżą i bieganie do tyłu lub kładzenie się na miejscu. Nie próbuj się bronić, bo może to prowadzić tylko do kolejnych ataków. Niestety, został ukąszony przez pszczoły. Możesz użyć igieł lub pęsety do wybrania użądleń pszczół, ale nie ściskaj ich, aby zapobiec przedostaniu się pozostałych toksyn do organizmu. Następnie użyj wody amoniakalnej, wody sodowej lub nawet moczu, aby rozmazać obszar ukąszenia, neutralizując toksyczność. Ręcznik nasączony zimną wodą można nałożyć na ranę, aby złagodzić obrzęk i ból. W końcu idź prosto do szpitala.

Jak szybko poradzić sobie z urazami kończyn

W sportach na świeżym powietrzu nie można uniknąć obrażeń kończyn, ale musimy zrozumieć, jak radzić sobie z urazami, takimi jak złamania, upadki, skręcenia itd., W jaki sposób powinniśmy poradzić sobie z ranami w czasie. Złamanie 1. Jeśli są rany skórne i krwawienie, usuń widoczne zabrudzenia, a następnie użyj czystej bandażowej bawełny lub ręcznika. 2. Kiedy krwawienie występuje w otwartym złamaniu kończyn (końce złamania odsłonięte przez rany), nie powinieneś nadużywać liny lub drutu do wiązania kończyny.

3. Jeśli złamanie kończyny górnej można naprawić za pomocą korzeni drewna lub drewna, kartonu, a następnie zawiesić na szyi za pomocą bandaży lub lin. Złamania kończyn dolnych można przymocować drewnianymi deskami lub korzeniami, lub oba końce dolne można połączyć razem, aby osiągnąć cel zamocowania.


4. Złamanie miednicy, z szeroką szmatką wiązaną miednicą, na plecach pacjentów, pół-zgięcie stawu kolanowego, poduszkę kolanową lub poduszkę, aby ustabilizować ciało, zmniejszyć drżenie.


5. Po powyższej utylizacji pacjent może zostać przetransportowany do szpitala.


zwichnięcie


Na ogół zwichnięcie może powodować obrzęk stawów, silny ból, ograniczony ruch, przekrwienie podskórne, niezdolność do poruszania się lub zginanie boczne.


Awanse:


1. Przestań się ruszać (przynajmniej zmniejsz wysiłek), szczególnie zwichnięcie stawu skokowego i kolanowego.


2. Umieść gazę i ręcznik na dotkniętej chorobą części i nałóż ją woreczkiem z lodem.


3. Można dopasować do leczenia lekiem Shujin Huoxue, ale nie masuj i nie masuj. Należy pamiętać, że podczas odpoczynku obszar objęty ochroną zostanie uzupełniony.


Słaby


Osoby o słabej sprawności fizycznej są podatne na omdlenia, gdy latem wędrują z powodu intensywnej aktywności i nadmiernego zużycia fizycznego, zwłaszcza gdy nie zdołają uzupełnić utraconej wody i soli w swoich ciałach na czas. Cała osoba czuje się wyczerpana, niespokojna, ból głowy, zawroty głowy i nudności. Jego twarz była blada, a skóra zimna i mokra. Oddychając szybko i płytko, pulsuj szybko i słabo. Towarzyszyć temu mogą drgania mięśni w kończynach dolnych i brzuchu.


Po wystąpieniu omdlenia gorączkowego należy je przenieść w chłodne miejsce, aby jak najszybciej się położyć. Jeśli pacjent jest przytomny, powinien powoli pić zimną przegotowaną wodę. Jeśli pacjent bardzo się poci, lub skurcze, biegunka, wymioty, należy dodać do wody, aby pić sól (1 łyżeczka na litr). Jeśli pacjent utracił przytomność, powinien położyć się w pozycji leżącej, całkowicie odpocząć, aż objawy zostaną złagodzone, i zostać wysłany do szpitala w celu dalszego leczenia.


Jeśli konstytucja nie jest dobra, należy zwrócić szczególną uwagę, aby uniknąć nadmiernej aktywności fizycznej, zwrócić uwagę na rytm odpoczynku i utrzymać siłę fizyczną. Pij więcej słonej wody lub napojów podczas operacji.


Skurcz


Skurcze są bardzo częste. Są one spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizycznym lub słabą postawą podczas wspinaczki górskiej, słabą koordynacją mięśni lub utratą soli w organizmie podczas lub po wspinaczce górskiej, co skutkuje nagłym mimowolnym skurczem mięśni. Skurcze często występują podczas odpoczynku w obozach.

W tym czasie należy pociągnąć za mięsień dotkniętego obszaru, wyprostować dotknięty obszar, delikatnie masować mięsień dotkniętego obszaru. Uzupełnij wodę i sól i odpoczywaj, aż dotknięty obszar będzie wygodny.


Przed i po wzięciu udziału w innych zajęciach na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki górskie, należy wykonać odpowiednią rozgrzewkę i ćwiczenia przygotowawcze.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość