Chiny Podróży nadmuchiwane łóżko producent
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Daisy

Numer telefonu : 86-571-8858-5310

WhatsApp : +8618657952185

Free call

Zapobieganie i proste leczenie odrodzenia w regionie alpejskim

July 29, 2019

china nowości na temat Zapobieganie i proste leczenie odrodzenia w regionie alpejskim
Odmrożenie jest najczęstszym urazem miejscowym wśród ofiar w zimnym obszarze. Samo lokalne odmrożenie nie jest śmiertelne, ale jego konsekwencje są bardzo poważne. Wiele osób, które zmarły w zimnych obszarach, straciło swą mobilność głównie z powodu odmrożeń, niezdolnych do wykonywania różnych czynności związanych z przetrwaniem i ostatecznie zmarło z powodu hipotermii. W rzeczywistości odmrożenia można uniknąć lub złagodzić poprzez podjęcie odpowiednich środków zapobiegawczych.


O wiele łatwiej jest zapobiec odmrożeniom niż je leczyć.

Należy podjąć środki zapobiegawcze.

露营 帐篷

Metody zapobiegania:


Lokalne odmrożenia nie mają oczywistego wrażenia w początkowej fazie, dlatego obszary podatne na odmrożenia muszą być uważnie obserwowane. Jeśli jest więcej niż dwie osoby, możesz obserwować siebie nawzajem, czy są białe plamy.

Szyja i twarz powinny być otoczone tkaniną. Dociśnij mankiety i stopy spodni, aby zapobiec wietrzeniu i śniegowi. Nie siedź na śniegu, gdy jesteś zmęczony lub głodny. Możesz nigdy nie wstać.

Aby zapobiec odmrożeniom, powinniśmy aktywować mięśnie twarzy w czasie, np. Marszcząc brwi, ściskając oczy, uśmiechając się, pocierając twarz, ucho, nos i inne części rękami. Szczególną uwagę należy zwrócić na suszenie butów i skarpet. Podczas pocenia się należy je wymieniać lub suszyć na czas, ponieważ są one najprawdopodobniej odmrożone w wilgotnych warunkach.

车顶 帐篷

Proste leczenie odmrożeń:


Jeśli skóra okaże się czerwona, biała, chłodna i twarda, przetrzyj ranę ręką lub suchą, aksamitną szmatką, aby zwiększyć krążenie krwi i zmniejszyć odmrożenia. Łagodne odmrożenia można uzyskać pocierając wino z papryki. W przypadku zamrożonej sztywności nie należy natychmiast podnosić osoby poszkodowanej do ciepłego miejsca. Najpierw potrzyj kończyny, wykonaj sztuczne oddychanie i poczekaj, aż poszkodowana osoba odzyska przytomność, a następnie udaj się do cieplejszego miejsca na ratunek.

Po wystąpieniu odmrożeń nie pocierać obszaru odmrożeń kulkami śniegu, ponieważ spowoduje to więcej ciepła ciała, aby pogorszyć odmrożenia.

Ranną rękę można ogrzać pod pachą, a odmrożoną stopę można ogrzać na łonie towarzysza lub pod pachą.

Jeśli pozwalają na to warunki, można go ogrzać przez zanurzenie w wodzie o temperaturze około 43 stopni Celsjusza. Gdy temperatura wody jest zbyt niska, efekt nie jest dobry. Łatwo jest spowodować oparzenie, gdy temperatura przekroczy 49 stopni.

Im szybsza jest prędkość nagrzewania, tym lepiej można ją ogrzać w ciągu 5-7 minut, nie więcej niż 20 minut. Zbyt późne uzupełnianie może zwiększyć opóźnienia.

帐篷

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość